26

افتتاحیه ششمین دوره آموزشی مربیان مهدهای قرآنی سازمان بسیج جامعه زنان کشور با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی تهران و سازمان بسیج جامعه زنان کشور"

ششمین دوره آموزشی مربیان مهدهای قرآنی سازمان بسیج جامعه زنان کشور با حضور نماینده ولی فقیه در استان البرز، رییس بسیج جامعه زنان کشور و معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران در محل اردوگاه شهید میرحسینی از تاریخ 25 مرداد 1395 آغاز شد.
در این مراسم ابتدا مینو اصلانی، مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور ضمن خوش آمدگویی به مربیان و اساتید حاضر در جلسه به بیان نکاتی که لازم است سرفصل فعالیت های مربیان مهدمساجد در تربیت اسلامی و انقلابی کودکان قرار گیرد، پرداخت.
وی با اشاره به صحبت های اخیر دبیرکل حزب الله لبنان گفت: با نگاهی به سخنرانی های سیدحسن نصر الله به خوبی روشن می شود که بحث مهم در صحبت های وی تاکید بر پیروی از ولایت فقیه به عنوان نائب امام زمان(عج) است و این درس خوبی است که باید سرلوحه آموزشی مربیان قرار گیرد.
اصلانی افزود: لازم است که تمام مربیان مهدهای مساجد بر روی ولایت پذیری و موضوع ولایت فقیه بر روی کودکان کار کنند و با توجه به بیانات ایشان، سعی کنند این موضوعات را برای کودکان تبیین کنند و بدین ترتیب آن ها را نسبت به مسائل روز دغدغه مند تربیت کنند.
در ادامه این مراسم، سید عزیز آشنا معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران ضمن سخنانی بر اهمیت آموزش در دوران کودکی تاکید نموده و با استناد به گفته امیرالمومنین که العلم فی الصغر کالنقش فی الحجر، علم آموزی در دوران کودکی را مانند نقشی دانست که بر روی سنگ حک می شود و با گذشت سالیان دراز نیز باقی می ماند.
وی دوران کودکی را مهمترین دوران در شکل گیری شخصیت کودکان و آموزش آنان دانست و تاکید کرد که اگر کسی توانایی تربیت و آموزش کودکان را نداشته باشد و شغل مربیگری مهد کودک را بپذیرد، به کودکان و آینده آنان خیانت کرده است.
آشنا افزود مهدهای قرآنی که با استفاده از تعالیم قرآن به آموزش کودکان می پردازند درجه اهمیت آنان به دلیل قرار گرفتن نام قرآن کریم در کناب آموزش کودکان چند برابر می شود.
آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز در این برنامه، با تبریک دهه کرامت و ولادت امام هشتم (علیه‌السلام)، بیان داشتند: خدای کریم، معلمی است که کرامت می‌آموزد؛ این کرامت در سایه‌ی تقوا به دست می‌آید و این تقوا امکان تشخیص حق از باطل در مسائل و جریانات را به انسان می‌دهد.
ایشان بیان داشتند: خدا نیز در ابتدای خلقت انسان، او را به لفظ کرامت ستود که بیان داشت “و لقد کرّمنا بنی‌آدم” و اهل‌بیت و سجیت ایشان را نیز فضل و کرامت خواند و در زیارت جامعه‌ی کریمه، ایشان را ستون‌ها و اصول کرامت می‌خوانیم.
امام‌جمعه کرج با بیان اینکه ما نیز باید اهل کرامت باشیم؛ تصریح کردند: اگر انسان اهل ذکر و یاد خدا و ارتباط با او بود؛ برنامه‌ی زندگی‌اش را با دستورات خداوند تنظیم کرد و محور برنامه‌هایش را، خواست پروردگار عالمیان قرارداد، مسلماً او از اهل کرامت خواهد گشت؛ معیار در همه حال باید خدا و طاعت او باشد؛ در این صورت قرب او نیز حاصل خواهد شد.
ایشان افزودند: قلب محل ادراک ما است؛ اگر در اختیار انسان نباشد و در اختیار شیطان باشد، همین می‌شود که در جامعه و سیاست‌های جهانی می‌بینید؛ ورودی‌های این قلب، چشم و گوش هستند که مراقبت از آن‌ها انسان را به مقام علی ابن ابیطالب (علیه‌السلام) می‌رساند و رها کردن آن‌ها انسان را از حیوانات پست‌تر می‌کند.
استاد اخلاق حوزه‌ی علمیه البرز، اظهار داشتند: اگر قلب را درست دروازه‌بانی نکنیم، شیطان حاکم آن خواهد شد و قلبی که باید خانه خدا باشد، محل ورود و صدور خبائث و مفاسد خواهد شد.
ایشان ادامه دادند: در کنار قلب سلیم، یکی از مسائل مهم در کرامت ما، ذکر است؛ اگر این ذکر از پیری، میان‌سالی، جوانی و یا کودکی در انسان شروع شود، اثرات متفاوتی در افراد دارد که کودکی بهترین زمان این تعلیم و نتیجه‌بخش بودن آن است.
لازم به ذکر است که دوره آموزشی مربیان مهدهای قرآنی سازمان بسیج جامعه زنان کشور، برای سومین سال متوالی با همکاری معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران و سازمان بسیج جامعه زنان کشور، در تهران برگزار می شود. در این دوره 670 نفر از مربیان مهدهای قرآنی سراسر کشور حضور دارند و طی یک هفته، آموزشهای تخصصی مربوط به مربیگری مهد کودک را توسط معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی تهران و اساتید مطرح دانشگاههای کشور در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی می گذرانند.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (590)
کد خبر: 472051
اطلاعات تماس
آدرس: تهران - ميدان وليعصر - بلوار كشاورز - بين
 خيابان طوس و فلسطين - شماره 118
 تلفن:   650 84 021
 فکس:   161 651 84 021
 پست الکترونیک:  jttinfo@iran.ir