19

برای اولین بار آموزش پرورش زعفران گلخانه ای به روش آیروپونیک

برای اولین بار آموزش پرورش زعفران گلخانه ای به روش آیروپونیک

زعفران یک گیاه گران بها می باشد که همه ما با آن آشنایی داریم و آن را به خوبی می شناسیم . با گذشت زمان و افزایش کشت این گیاه ، امروزه زعفران جایگاه خاصی در بورس کالاها پیدا کرده است.

کشور های پیشرفته به دنبال این هستند تا با کشت زعفران به سود بالا دست پیدا کنند، زیرا کشت زعفران دارای ارزش افزوده بالا و سود بالایی در صادرات دارد.از جمله این کشور ها میتوان چین را نام برد که به شدت به دنبال کشت زعفران است .

استفاده از روش های صنعتی و سیتم های گلخاته ای و سیستم های آب کشت افزایش قابل توجهی داشته است.

مزیت کشت گلخانه ای :

به دلیل طبقاتی بودن کشت از حداکثر فضا ستفاده می شود و تراکم کشت بالاتر می باشد. در این روش علاوه بر افزایش سطح کشت ، میزان تولید نیز افزایش پیدا می کند، حدود ۷ برابر کشت معمولیست.

طرح توجیحی کشت زعفران :

زعفران از گیاهان معطر می باشد و گرده آن مانند گرده گیاهان دیگر می باشد. در آشپزی و سفره افراد زیادی از جهان مورد استفاده می باشد،و رتبه بالایی از نظر اقتصادی دارد. در اکثر نقاط ایران زعفران کشت می شود و در ایران با توجه به استقبال کشورهای دیگر کیفیت مطلوب و بسته بندی عالی در بازارهای داخلی و خارجی مورد استفاده می باشد.

بدین منظور جهاد دانشگاهی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی  دانشگاه تهران دوره آموزشی پرورش زعفران گلخانه ای به روش آیروپونیک در دستور کار خود قرار داده است. از سرفصلهای این دوره آموزشی می توان به معرفی کلی گیاه زعفران، روش های کشت، تجهیزات گلخانه ای، مراحل آماده سازی کروم های زعفران و ..... اشاره نمود.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت و یا به صورت حضوری، در این دوره آموزشی ثبت نام به عمل آورند.

لازم به ذکر است این دوره به صورت تئوری و عملی برگزار خواهد شد.

تعداد امتیازات: (6) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (148)
کد خبر: 1100673
  • برای اولین بار آموزش پرورش زعفران گلخانه ای به روش آیروپونیک
اطلاعات تماس
آدرس: کرج - بلوار امام زاده حسن ع - روبروی پردیس
  کشاورزی ومنابع طبیعی دانشگاه تهران، جهاددانشگاهی
 تلفن: 02 35 80 32 026-  98 50 24 32 026

 jahad.utcan
 
j @jutcan